Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Doświadczeni prokuratorzy masowo odchodzą z pracy

27.01.2016, 12:14; Aktualizacja: 27.01.2016, 12:35
 • Wyślij
 • Drukuj

Ponad 100 doświadczonych śledczych złożyło wnioski o przejście w stan spoczynku. Powód? Procedowana obecnie w Sejmie nowa ustawa o prokuraturze - informuje RMF FM. 

Reklama

Dziennikarze RMF FM, powołując się na anonimowych informatorów, podają, że fala odejść dotyczy głównie prokuratur apelacyjnych i okręgowych. Przyczyna? Śledczy, z którymi rozmawiali dziennikarze mówią, że "są niepewni swojej przyszłości w związku z planowanymi zmianami w prokuraturach. Nie wiedzą, do których jednostek trafią po reformie. Obawiają się też m.in. utraty dodatków funkcyjnych, które są wliczane do 6-miesięcznych odpraw."

Szef sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz z PiS, pytany przez RMF FM o masowe odejścia śledczych mówi, że odchodzą, bo w związku z nową ustawą o prokuraturze obawiają się zwiększenia liczby obowiązków.

Poseł PiS twierdzi również, że ponad sto odejść nie wpłynie w żaden sposób na pracę prokuratury, bo zatrudnia ona 6 tys. osób.

Innego zdania jest poseł PO Borys Budka. - Ustawa Zbigniewa Ziobry może doprowadzić do paraliżu pracy prokuratury - mówi.

PS/źródło: RMF FM

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.