Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Doświadczeni prokuratorzy masowo odchodzą z pracy

27.01.2016, 12:14; Aktualizacja: 27.01.2016, 12:35
 • Wyślij
 • Drukuj

Ponad 100 doświadczonych śledczych złożyło wnioski o przejście w stan spoczynku. Powód? Procedowana obecnie w Sejmie nowa ustawa o prokuraturze - informuje RMF FM. 

Reklama

Dziennikarze RMF FM, powołując się na anonimowych informatorów, podają, że fala odejść dotyczy głównie prokuratur apelacyjnych i okręgowych. Przyczyna? Śledczy, z którymi rozmawiali dziennikarze mówią, że "są niepewni swojej przyszłości w związku z planowanymi zmianami w prokuraturach. Nie wiedzą, do których jednostek trafią po reformie. Obawiają się też m.in. utraty dodatków funkcyjnych, które są wliczane do 6-miesięcznych odpraw."

Szef sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz z PiS, pytany przez RMF FM o masowe odejścia śledczych mówi, że odchodzą, bo w związku z nową ustawą o prokuraturze obawiają się zwiększenia liczby obowiązków.

Poseł PiS twierdzi również, że ponad sto odejść nie wpłynie w żaden sposób na pracę prokuratury, bo zatrudnia ona 6 tys. osób.

Innego zdania jest poseł PO Borys Budka. - Ustawa Zbigniewa Ziobry może doprowadzić do paraliżu pracy prokuratury - mówi.

PS/źródło: RMF FM

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.