Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokuratura: awanse za pięć dwunasta

Ewa Ivanova02.03.2016, 00:00; Aktualizacja: 02.03.2016, 06:22

Minister Zbigniew Ziobro przejmie w tym tygodniu funkcję szefa wszystkich śledczych. Trwa nerwowa „akcja ewakuacja”.

Reklama

W piątek wchodzi w życie większość przepisów nowej ustawy – Prawo o prokuraturze (Dz.U. poz. 177). Prawą ręką prokuratora generalnego i prokuratorem krajowym ma zostać – według nieoficjalnych informacji – Bogdan Święczkowski, dotychczasowy wiceminister sprawiedliwości, autor reformy prokuratury i były szef ABW. Nasze źródła mówią, że w ścisłym kierownictwie prokuratury nie znajdzie się Dariusz Barski (dziś jest przedstawicielem prezydenta Andrzej Dudy w Krajowej Radzie Prokuratury). Kto więc będzie zastępcą prokuratora krajowego? Na giełdzie nazwisk wymieniani są prokurator Marek Pasionek, obecnie delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości (wcześniej w 2010 r. nadzorował śledztwo smoleńskie) i Jerzy Engelking, zastępca Ziobry w latach 2006–2007 (choć „Newsweek” podaje, że odrzucił on propozycję wejścia do nowego kierownictwa). Bez szans nie jest też obecny zastępca Andrzeja Seremeta prokurator Robert Hernand.

Spokojny spoczynek


Pozostało jeszcze 81% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.