Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokuratura: awanse za pięć dwunasta

Ewa Ivanova02.03.2016, 00:00; Aktualizacja: 02.03.2016, 06:22

Minister Zbigniew Ziobro przejmie w tym tygodniu funkcję szefa wszystkich śledczych. Trwa nerwowa „akcja ewakuacja”.

Reklama

W piątek wchodzi w życie większość przepisów nowej ustawy – Prawo o prokuraturze (Dz.U. poz. 177). Prawą ręką prokuratora generalnego i prokuratorem krajowym ma zostać – według nieoficjalnych informacji – Bogdan Święczkowski, dotychczasowy wiceminister sprawiedliwości, autor reformy prokuratury i były szef ABW. Nasze źródła mówią, że w ścisłym kierownictwie prokuratury nie znajdzie się Dariusz Barski (dziś jest przedstawicielem prezydenta Andrzej Dudy w Krajowej Radzie Prokuratury). Kto więc będzie zastępcą prokuratora krajowego? Na giełdzie nazwisk wymieniani są prokurator Marek Pasionek, obecnie delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości (wcześniej w 2010 r. nadzorował śledztwo smoleńskie) i Jerzy Engelking, zastępca Ziobry w latach 2006–2007 (choć „Newsweek” podaje, że odrzucił on propozycję wejścia do nowego kierownictwa). Bez szans nie jest też obecny zastępca Andrzeja Seremeta prokurator Robert Hernand.

Spokojny spoczynek


Pozostało jeszcze 81% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.