Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bogdan Święczkowski został prokuratorem krajowym

08.03.2016, 13:39; Aktualizacja: 08.03.2016, 14:22
 • Wyślij
 • Drukuj

W kierownictwie prokuratury zaszły też inne zmiany.

Reklama

Ponadto zastępcami prokuratora generalnego zostali: Krzysztof Sierak, Robert Hernand i Dariusz Gabrel.

Z kolei Marek Pasionek objął stanowisko zastępcy prokuratora generalnego do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji.

Bogdan Święczkowski - ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Prokurator Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku i były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wykładowca akademicki, jeden z założycieli i działacz Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów "AD VOCEM".

Marek Pasionek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W prokuraturze od 1989 roku. Od 2007 prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Warszawie. W 2010 był prokuratorem nadzorującym śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku.

Krzysztof Sierak - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Były dyrektor Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, a w latach 2005-2007 prokurator okręgowy w Katowicach.

Robert Hernand  - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 20 kwietnia 2010 roku pełni funkcję zastępcy prokuratora generalnego.

Dariusz Gabrel - absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2007 dyrektor Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

PS/źródło: PK

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.