Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bogdan Święczkowski został prokuratorem krajowym

08.03.2016, 13:39; Aktualizacja: 08.03.2016, 14:22
 • Wyślij
 • Drukuj

W kierownictwie prokuratury zaszły też inne zmiany.

Reklama

Ponadto zastępcami prokuratora generalnego zostali: Krzysztof Sierak, Robert Hernand i Dariusz Gabrel.

Z kolei Marek Pasionek objął stanowisko zastępcy prokuratora generalnego do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji.

Bogdan Święczkowski - ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Prokurator Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku i były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wykładowca akademicki, jeden z założycieli i działacz Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów "AD VOCEM".

Marek Pasionek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W prokuraturze od 1989 roku. Od 2007 prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Warszawie. W 2010 był prokuratorem nadzorującym śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku.

Krzysztof Sierak - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Były dyrektor Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, a w latach 2005-2007 prokurator okręgowy w Katowicach.

Robert Hernand  - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 20 kwietnia 2010 roku pełni funkcję zastępcy prokuratora generalnego.

Dariusz Gabrel - absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2007 dyrektor Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

PS/źródło: PK

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.