Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

PG nie pojawi się na rozprawach przed TK

04.04.2016, 15:05; Aktualizacja: 04.04.2016, 15:12

Zdaniem Zbigniewa Ziobry nie są to bowiem żadne rozprawy. "Prokurator nie może uczestniczyć w fikcji" - stwierdził na konferencji prasowej.

Reklama

Taka była jego odpowiedź na pytanie o to, czy w świetle sporów o Trybunał Konstytucyjny prokurator generalny będzie uczestniczył jako strona w zapowiedzianych postępowaniach. Szef resortu sprawiedliwości powiedział, że ta fikcja "tak naprawdę ma służyć wyłącznie pewnym interesom polityczno-partyjnym, wywierać presję na jakieś rozwiązanie". Zapowiedział też, że prokurator generalny weźmie udział w rozprawach przed TK, gdy będą one "toczyć zgodnie z literą i duchem konstytucji".


Pozostało jeszcze 27% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.