Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokuratura bada sprawę głosowania "na cztery ręce"

18.04.2016, 13:50; Aktualizacja: 18.04.2016, 15:14
 • Wyślij
 • Drukuj

Prokuratura Okręgowa w Warszawie bada czy wszcząć śledztwo w sprawie ubiegłotygodniowego głosowania na "cztery ręce" w Sejmie, gdy Małgorzata Zwiercan z Kukiz'15 zagłosowała za kolegę z klubu Kornela Morawieckiego.

Reklama

Jak poinformował w poniedziałek prok. Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie toczą się obecnie dwa oddzielne postępowania sprawdzające, które dotyczą "ewentualnego przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przez posłankę Małgorzatę Zwiercan oraz domniemanego niedopełnienia obowiązków przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, poprzez odmowę reasumpcji głosowania".

Dodał, że postępowanie co do posłanki wszczęto zarówno z urzędu, jak i z zawiadomienia PO. Z kolei postępowanie dotyczące Kuchcińskiego - po zawiadomieniu PO.

14 kwietnia Sejm wybrał Zbigniewa Jędrzejewskiego do Trybunału Konstytucyjnego. Podczas wyboru kandydata PiS posłanka Kukiz'15 zagłosowała za swojego klubowego kolegę.

Zwiercan została wykluczona z klubu Kukiz'15, a Morawiecki sam z niego wystąpił.

PS/źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.