Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokurator nie chce prowadzić śledztwa w sprawie niepublikowania wyroku TK

20.04.2016, 10:39; Aktualizacja: 20.04.2016, 11:02
 • Wyślij
 • Drukuj

Prokurator Remigiusz Krynke poprosił o wyłączenie go od prowadzenia postępowania sprawdzającego w sprawie braku publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca br. - poinformowała Prokuratora Okręgowego Warszawa - Praga w Warszawie.

Reklama

Prokurator Remigiusz Krynke, delegowany z Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe do Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, zwrócił się 18 kwietnia o wyłączenie go od prowadzenia postępowania sprawdzającego w sprawie zaniechania przez funkcjonariuszy publicznych, w tym prezes Rady Ministrów, publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca b.r.

We wniosku o wyłączenie z postępowania prokurator Krynke wskazał, że " z powodu politycznego podłoża sprawy naraził się na ataki mediów, które mają na celu zdyskredytowanie jego kompetencji, a także bezpodstawnie podważają jego niezależność i bezstronność."

Jego wniosek został uwzględniony, a sprawa przekazano naczelnikowi wydziału śledczego.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.