Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokurator krajowy: Nie było nacisków na prokraturę w sprawie wyroku TK

11.05.2016, 12:55; Aktualizacja: 11.05.2016, 14:57
 • Wyślij
 • Drukuj

Decyzja prokuratora o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca była podjęta w sposób niezależny i należy ocenić ją jako prawidłową - mówił w środę prokurator krajowy Bogdan Święczkowski podczas posiedzenia sejmowej komisji.

Reklama

Prokurator podjął tę decyzję niezależnie i Prokuratura Krajowa nie widzi podstaw do jej zmiany. Stoimy na stanowisku, że jest ona prawidłowa - wskazał Święczkowski.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga odmówiła pod koniec kwietnia wszczęcia śledztwa w sprawie nieopublikowania wyroku TK z 9 marca. Jak uzasadniła, "nie jest ona organem uprawnionym do rozstrzygania sporów o charakterze konstytucyjnym".

mja/ itm/PAP

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.