Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Specjalne zespoły zajmą się ŚDM

26.07.2016, 12:51; Aktualizacja: 26.07.2016, 13:13
 • Wyślij
 • Drukuj

W Prokuraturze Krajowej powstały zespoły prokuratorów, które będą czuwać nad Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Reklama

Zespół pod przewodnictwem dyrektora Biura Prezydialnego Przemysława Funioka opracował zasady reagowania jednostek prokuratury w przypadku poważnych zdarzeń zaistniałych podczas tego wydarzenia.

Z kolei zespół pod przewodnictwem zastępcy Prokuratora Generalnego Marka Pasionka został powołany do podejmowania czynności procesowych: w wypadku katastrofy w ruchu lotniczym, zdarzeń związanych z bezprawnym użyciem broni palnej lub ładunku wybuchowego, zdarzeń dotyczących uprowadzenia osób, ataków na organy państwowe dokonanych za pomocą narzędzi teleinformatycznych podczas tego wydarzenia.

We wszystkich prokuraturach rejonowych w Częstochowie, Krakowie, Myślenicach, Wadowicach oraz Wieliczce zostały powołane również specjalne zespoły prokuratorów, którzy będą prowadzili czynności procesowe w sprawach dotyczących przestępstw popełnionych podczas zbiorowych zakłóceń porządku publicznego oraz przestępstw popełnionych w trakcie zdarzeń mogących wywołać panikę w tłumie w czasie trwania imprezy. Powołane zostały również zespoły prokuratorów do wykonywania i koordynowania czynności w razie katastrofy w ruchu drogowym lub kolejowym.

Specjalne zespoły prokuratorów z prokuratur okręgowych będą natomiast odpowiadały za wykonywanie zadań związanych z ewentualnymi wnioskami o zastosowanie kontroli operacyjnej i dotyczącymi obrotu z zagranicą.

Co więcej prokuratorzy z Prokuratury Krajowej oraz z Prokuratury Regionalnej w Krakowie i Katowicach, a także z podległych im prokuratur okręgowych i rejonowych będą pełnić stałe, całodobowe dyżury.

PS/źródło: PK

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.