Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd odmówił rejestracji nowego stowarzyszenia prokuratorów

01.08.2016, 14:36; Aktualizacja: 01.08.2016, 15:11
 • Wyślij
 • Drukuj

Statut stowarzyszenia jest wewnętrznie sprzeczny, niejasny i budzi zastrzeżenia - wskazał sąd.

Reklama

Stowarzyszenie Lex Super Omnia powstało dwa miesiące temu, by bronić niezależności prokuratorów przed "dobrą zmianą". Powołało je ok. 50 śledczych.

Stowarzyszenie wybrało swoje władze, uchwaliło statut i złożyło wniosek o rejestrację.

Stołeczny sąd rejestrowy odmówił jednak rejestracji. Najpoważniejszy zarzut, jaki postawiła referendarz sądowa Małgorzata Błaśkiewicz, to zmiana statutu stowarzyszenia przed jego rejestracją. Zmienił go zarząd, a sąd uznał, że mogli to zrobić tylko członkowie założyciele.

Szef Lex Super Omnia Krzysztof Parchimowicz zapowiada, że nie będzie odwołania od postanowienia sądu. Członkowie zbiorą się jeszcze raz, na nowo powołają Lex Super Omnia i uchwalą jego statut, z poprawkami uwzględniającymi uwagi sądu.

PS/źródło: GW

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.