Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd odmówił rejestracji nowego stowarzyszenia prokuratorów

01.08.2016, 14:36; Aktualizacja: 01.08.2016, 15:11
 • Wyślij
 • Drukuj

Statut stowarzyszenia jest wewnętrznie sprzeczny, niejasny i budzi zastrzeżenia - wskazał sąd.

Reklama

Stowarzyszenie Lex Super Omnia powstało dwa miesiące temu, by bronić niezależności prokuratorów przed "dobrą zmianą". Powołało je ok. 50 śledczych.

Stowarzyszenie wybrało swoje władze, uchwaliło statut i złożyło wniosek o rejestrację.

Stołeczny sąd rejestrowy odmówił jednak rejestracji. Najpoważniejszy zarzut, jaki postawiła referendarz sądowa Małgorzata Błaśkiewicz, to zmiana statutu stowarzyszenia przed jego rejestracją. Zmienił go zarząd, a sąd uznał, że mogli to zrobić tylko członkowie założyciele.

Szef Lex Super Omnia Krzysztof Parchimowicz zapowiada, że nie będzie odwołania od postanowienia sądu. Członkowie zbiorą się jeszcze raz, na nowo powołają Lex Super Omnia i uchwalą jego statut, z poprawkami uwzględniającymi uwagi sądu.

PS/źródło: GW

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.