Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kije bejsbolowe z wizerunkiem Małego Powstańca mogą naruszać prawa autorskie

25.08.2016, 11:42; Aktualizacja: 25.08.2016, 13:11
 • Wyślij
 • Drukuj

Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie naruszenia praw autorskich przez producenta sprzętu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Reklama

Prokuratura zbada czy doszło do rozpowszechniania cudzego utworu poprzez umieszczenie nadruku z wizerunkiem Małego Powstańca, tj. rzeźby autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza, na kijach bejsbolowych przez przedsiębiorcę, który uczynił z tego stałe źródło dochodu.

Policja zabezpieczyła już m.in. kij bejsbolowy i laptop właściciela firmy. Sam przedsiębiorca nie został jeszcze przesłuchany w tej sprawie.

Właścicielowi firmy za naruszenie praw autorskich grozi do pięciu lat pozbawienia wolności – poinformowała Wojciechowicz.

Osobne postępowanie w sprawie kijów bejsbolowych, na których widniał symbol Polski Walczącej prowadzi także szczecińska policja.

Jak powiedział PAP rzecznik zachodniopomorskiego komendanta policji komisarz Przemysław Kimon, przedsiębiorca został już przesłuchany w charakterze obwinionego o znieważenie symbolu Polski Walczącej. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i sprawa trafiła do szczecińskiego sądu, który zdecyduje o dalszym toku postępowania – dodał Kimon.

(PAP)

res/ malk/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.