Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kije bejsbolowe z wizerunkiem Małego Powstańca mogą naruszać prawa autorskie

25.08.2016, 11:42; Aktualizacja: 25.08.2016, 13:11
 • Wyślij
 • Drukuj

Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie naruszenia praw autorskich przez producenta sprzętu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Reklama

Prokuratura zbada czy doszło do rozpowszechniania cudzego utworu poprzez umieszczenie nadruku z wizerunkiem Małego Powstańca, tj. rzeźby autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza, na kijach bejsbolowych przez przedsiębiorcę, który uczynił z tego stałe źródło dochodu.

Policja zabezpieczyła już m.in. kij bejsbolowy i laptop właściciela firmy. Sam przedsiębiorca nie został jeszcze przesłuchany w tej sprawie.

Właścicielowi firmy za naruszenie praw autorskich grozi do pięciu lat pozbawienia wolności – poinformowała Wojciechowicz.

Osobne postępowanie w sprawie kijów bejsbolowych, na których widniał symbol Polski Walczącej prowadzi także szczecińska policja.

Jak powiedział PAP rzecznik zachodniopomorskiego komendanta policji komisarz Przemysław Kimon, przedsiębiorca został już przesłuchany w charakterze obwinionego o znieważenie symbolu Polski Walczącej. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i sprawa trafiła do szczecińskiego sądu, który zdecyduje o dalszym toku postępowania – dodał Kimon.

(PAP)

res/ malk/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.