Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Była prokurator zostanie w areszcie

05.09.2016, 13:21; Aktualizacja: 05.09.2016, 13:34
 • Wyślij
 • Drukuj

Podejrzana o korupcję była prokurator z Rzeszowa Anna H. pozostanie w areszcie co najmniej do 19 września. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach. Zarzuty wobec śledczej to jeden z wątków tzw. afery podkarpackiej.

Reklama

Prokuratura na razie nie informuje czy w związku z kończącym się okresem aresztowania podejrzanej wystąpi o przedłużenie tego środka zapobiegawczego. „Decyzję w tej sprawie podejmiemy w stosownym czasie” - powiedział prok. Piotr Żak ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej.

Byłej prokurator apelacyjnej zarzuca się popełnienie czterech przestępstw, za które grozi jej kara do ośmiu lat więzienia. Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z zajmowaną funkcją, powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych oraz przedłożenie fałszywego zaświadczenia w celu uzyskania pożyczki, a także przekroczenie uprawnień i wpływanie na przebieg konkursu ogłoszonego w prokuraturze.

Prokuratorzy podają, że podstawą zarzutów są zeznania świadków, wyjaśnienia innych podejrzanych, a także treść zarejestrowanych rozmów telefonicznych.

25 czerwca, po przedstawieniu prokuratorskich zarzutów, sąd zdecydował o aresztowaniu prokurator na trzy miesiące. W lipcu, po zażaleniu obrońcy podejrzanej, katowicki sąd okręgowy skrócił ten okres o miesiąc. W połowie sierpnia sąd na wniosek prokuratora przedłużył jednak aresztowanie do 19 września. Zażalenie obrońcy w tej sprawie sąd oddalił w ubiegły czwartek. 

(PAP)

kon/ malk/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.