Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Była prokurator z Rzeszowa zostaje w areszcie

15.09.2016, 12:43; Aktualizacja: 15.09.2016, 13:59
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd przedłużył o kolejne dwa miesiące areszt wobec byłej prokurator apelacyjnej z Rzeszowa Anny H. Jest ona podejrzana o korupcję w tzw. aferze podkarpackiej.

Reklama

Postanowienie zapadło przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie.

Byłej prokurator zarzuca się popełnienie czterech przestępstw. Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z zajmowaną funkcją, powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych oraz przedłożenie fałszywego zaświadczenia w celu uzyskania pożyczki, a także przekroczenie uprawnień i wpływanie na przebieg konkursu ogłoszonego w prokuraturze.

25 czerwca, po przedstawieniu prokuratorskich zarzutów, sąd zdecydował o jej aresztowaniu.

Konieczność aresztowania podejrzanej prokuratura motywowała bardzo wysokim prawdopodobieństwem popełniania zarzucanych podejrzanej czynów, a także obawą matactwa i grożąca jej surową karą.

(PAP)

kon/ pz/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.