Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Śledczy skarżą płatne strefy

08.11.2016, 14:05; Aktualizacja: 08.11.2016, 15:04
 • Wyślij
 • Drukuj

Gdańskie prokuratury od tygodni podejmują działania prawne w odniesieniu do uchwał jednostek samorządu terytorialnego dotyczących stref płatnego parkowania. Na skutek przeprowadzonej analizy śledczy zaskarżyli już kilkanaście tego rodzaju decyzji - informuje Prokuratura Krajowa.

Reklama

Przykładowo Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zaskarżyła uchwałę Rady Miasta Sopotu w sprawie ustalania strefy płatnego parkowania w zakresie pobierania opłat w soboty. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku podzielił stanowisko śledczych i uznał nieważność tego dokumentu.

PK informuje ponadto, że prokurator regionalny w Gdańsku zalecił podległym sobie śledczym, by w pierwszej kolejności korzystali z uprawnienia do wezwania organu podejmującego uchwałę do zmiany lub uchylenia aktu niezgodnego z prawem.

Realizując te zalecenia Prokuratora Rejonowego w Bytowie wezwała Radę Miejską w Bytowie do zmiany uchwały w sprawie stref płatnego parkowania, poprzez zniesienie opłat za postój pojazdów w soboty. Radni uwzględnili stanowisko śledczych - podaje PK.

PS/źródło: PK

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.