Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Śledczy smoleńscy zarobią więcej

Emilia Świętochowska14.11.2016, 07:24; Aktualizacja: 15.11.2016, 06:52
 • Wyślij
 • Drukuj

Prokuratorzy delegowani do pracy w innym państwie dostaną wyższy dodatek zagraniczny, uzyskają też większy zwrot kosztów związanych z podróżą i nowym miejscem zamieszkania. Przewiduje to nowy projekt rozporządzenia ministra sprawiedliwości.

Reklama

Z dokumentu wynika, że stawka dodatku zagranicznego przyznawanego co miesiąc prokuratorom delegowanym wzrośnie z przedziału 2,0–4,0 do 3,0–6,8 kwoty bazowej, od której liczy się wysokość dodatku. Podlegające zwrotowi wydatki na pokrycie kosztów zamieszkania w innym kraju zostaną podwyższone z obowiązującej 10-krotności limitu do 20-krotności dla śledczego mieszkającego bez rodziny oraz 30-krotności limitu dla prokuratora mieszkającego z najbliższymi. Prokuratorzy, którzy wraz z bliskimi przenoszą się za granicę, otrzymają dodatek adaptacyjny w wysokości 300 proc. dodatku zagranicznego bazowego, a ci bez rodziny 150 proc. tej kwoty. 

Etap legislacyjny

Projekt w konsultacjach


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.