Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Była prokurator wyjdzie najwcześniej po nowym roku

16.11.2016, 12:14; Aktualizacja: 16.11.2016, 13:04
 • Wyślij
 • Drukuj

Do 17 stycznia, czyli o kolejne dwa miesiące, sąd przedłużył areszt dla byłej prokurator apelacyjnej z Rzeszowa Anny H. Prokuratura, która zarzuca podejrzanej korupcję w jednym z wątków tzw. afery podkarpackiej, wnioskowała o trzy miesiące aresztu.

Reklama

- Sąd uznał, że okres dwóch miesięcy jest wystarczający – poinformował obrońca śledczej Janusz Kaczmarek.

Anna H. ze względu na stan zdrowia nadal przebywa w warunkach szpitalnych aresztu śledczego. -Sąd uznał, że nadal powinny być one stosowane – dodał Kaczmarek.

Naczelnik Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach Małgorzata Bednarek przypomniała, że konieczność aresztowania podejrzanej prokuratura motywuje bardzo wysokim prawdopodobieństwem popełniania zarzucanych Annie H. czynów, a także obawą matactwa i grożącą jej surową karą.

Byłej prokurator apelacyjnej zarzuca się popełnienie czterech przestępstw, za które grozi jej kara do ośmiu lat więzienia. Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z zajmowaną funkcją, powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych oraz przedłożenie fałszywego zaświadczenia w celu uzyskania pożyczki, a także przekroczenie uprawnień i wpływanie na przebieg konkursu ogłoszonego w prokuraturze.

Anna H. przebywa w areszcie od czerwca br.

PS/źródło: PAP

api/ kon/ malk/

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.