Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcowie z kryształowymi sercami

20.03.2015, 07:25; Aktualizacja: 20.03.2015, 07:48

18 radców prawnych i aplikantów oraz dwie izby zostały w tym roku docenione za szczególne zaangażowanie w działalność pro bono. Nagrodzeni odebrali statuetki podczas 8. dorocznej gali, która odbyła się w czwartek wieczorem w Warszawie.

Reklama

- Nasz samorząd należy do najaktywniejszych animatorów działalności pro bono – mówił prezes KRRP Dariusz Sałajewski. Samych laureatów nazwał „misjonarzami prawa”. Gratulując tym ostatnim I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf stwierdziła, że to dzięki takim postawom jak ich można się przekonać, iż prawnicy nie zawsze mają „dwie złotówki w oczach”. Że czasem wolą nieść wsparcie niż gonić za pieniędzmi. - I to jest przecudne – powiedziała. Do zgromadzonych zwróciła się per „koledzy” przypominając, że sama w przeszłości praktykowała jako radca prawny (na co sala zareagowała gromkimi brawami).


Pozostało jeszcze 55% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.