Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jak być za, a nawet przeciw

10.04.2015, 12:40; Aktualizacja: 10.04.2015, 13:00
 • Wyślij
 • Drukuj

Organizacje pozarządowe od lat postulują pilne uregulowanie w naszym kraju systemu pomocy prawnej dla ubogich. Już dziś zaliczając się do organizatorów tej pomocy, choć nie czynią tego zupełnie pro bono, w odróżnieniu od organizujących dni bezpłatnych porad prawnych samorządów radców prawnych i adwokatów - pisze Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Reklama

W swoim najnowszym felietonie na łamach Dziennika Gazety Prawnej prezes Sałajewski sugeruje, że organizacje społeczne przyjęły dwuznaczną postawę względem programu nieodpłatnej pomocy prawnej. - Są więc oni za czy przeciw? Oczywiście za - w takim znaczeniu, w jakim jego wdrożenie uruchamiałoby  środki z budżetu (ok. 100 mln zł rocznie), które trafiłyby do kontestatorów jako świadczeniodawców pomocy. Oczywiście przeciw - w takim sensie, w jakim środki te skierowane byłby do innych niż oni świadczeniodawców. Krzyk, również medialny, jaki wywołany został wokół projektu ministra, nie był więc wołaniem o lepszy system z punktu widzenia potrzebujących pomocy. Stał się trybuną walczących o inny, niż proponował minister podział kasy wśród potencjalnych, jak na razie świadczeniodawców - pisze prezes Sałajewski.

Cały felieton dostępny na gazetaprawna.pl

EŚ/Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.