Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dziekan stołecznej OIRP: Nie będę ubiegał się o fotel prezesa KRRP

19.05.2015, 10:23; Aktualizacja: 19.05.2015, 11:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Jest jeszcze wiele działań na rzecz naszego środowiska, które zamierzam podjąć na szczeblu okręgowym - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Włodzimierz Chróścik, dziekan OIRP w Warszawie.

Reklama

Niedługo na rynek usług prawnych wkroczy blisko 3 tys. młodych radców. Dziekan stołecznej OIRP pytany o ich szanse na zaistnienie podkreśla, że czas skończyć z pesymizmem i po prostu zmierzyć się z problemem. Dodaje, że młodzi prawnicy najwięcej mogą ugrać w obszarze innowacyjnych specjalizacji, mediacji czy zastosowania prawa autorskiego w związku z aktywnością internetową.

Być może na trudnym rynku pomogłaby także możliwość reklamy? W jego ocenie ta kwestia pozostaje otwarta.

Obala także powszechną opinię, że w Warszawie sytuacja jest nieco lepsza. - Rynek warszawski jest już obecnie ponad dziesięciokrotnie bardziej nasycony prawnikami niż np. w Skandynawii. Dlatego słowa lepsza nie oddaje istoty zagadnienia. Zapewne więcej jest tu możliwości, ale i nie mało rozczarowań - mówi dziekan. 

W wywiadzie zarzeka się także, że nie zamierza kandydować na stanowisku prezesa KRRP.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.