Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dziekan stołecznej OIRP: Nie będę ubiegał się o fotel prezesa KRRP

19.05.2015, 10:23; Aktualizacja: 19.05.2015, 11:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Jest jeszcze wiele działań na rzecz naszego środowiska, które zamierzam podjąć na szczeblu okręgowym - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Włodzimierz Chróścik, dziekan OIRP w Warszawie.

Reklama

Niedługo na rynek usług prawnych wkroczy blisko 3 tys. młodych radców. Dziekan stołecznej OIRP pytany o ich szanse na zaistnienie podkreśla, że czas skończyć z pesymizmem i po prostu zmierzyć się z problemem. Dodaje, że młodzi prawnicy najwięcej mogą ugrać w obszarze innowacyjnych specjalizacji, mediacji czy zastosowania prawa autorskiego w związku z aktywnością internetową.

Być może na trudnym rynku pomogłaby także możliwość reklamy? W jego ocenie ta kwestia pozostaje otwarta.

Obala także powszechną opinię, że w Warszawie sytuacja jest nieco lepsza. - Rynek warszawski jest już obecnie ponad dziesięciokrotnie bardziej nasycony prawnikami niż np. w Skandynawii. Dlatego słowa lepsza nie oddaje istoty zagadnienia. Zapewne więcej jest tu możliwości, ale i nie mało rozczarowań - mówi dziekan. 

W wywiadzie zarzeka się także, że nie zamierza kandydować na stanowisku prezesa KRRP.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.