Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dyplom magistra prawa to za mało

09.07.2015, 12:40; Aktualizacja: 09.07.2015, 12:58

Radcowie prawni apelują do senatorów, aby wykreślili z listy podmiotów uprawnionych do udzielania bezpłatnej pomocy prawnej magistrów prawa.

Reklama

KIRP podkreśla, że inaczej niż adwokaci i radcowie, osoby bez tytułu zawodowego nie będą ponosić odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie mają ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a co za tym idzie, za ich błędy będzie musiał płacić w przyszłości Skarb Państwa. Ucierpią na tym też adresaci projektowanej ustawy w sytuacji, gdy trafią na prawnika nie posiadającego odpowiednich kwalifikacji. Zwłaszcza że magistrowie prawa nie są związani tajemnicą zawodową ani nie mają obowiązku dokształcania się.


Pozostało jeszcze 36% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.