Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

KRRP postawiła na telewizję

16.07.2015, 13:39; Aktualizacja: 16.07.2015, 14:00
 • Wyślij
 • Drukuj

Widzowie niektórych kanałów kablowych mieli niedawno szansę obejrzeć 10-sekundowe spoty promujące zawód radcy prawnego.

Reklama

Jak podkreśla sekretarz Krajowej Rady Radców Prawnych Barbara Kras, samorząd radcowski po raz pierwszy w historii zdecydował się na tak szeroko zakrojoną kampanię promocyjną w telewizji. Trwała ona dwa tygodnie, a krótkie spoty – animacje pojawiły się m.in. w stacji Polsat News, BBC Lifestyle, CBS Europe i kilku kanałach sportowych. Prócz tego w czerwcu na nośnikach reklamowych usytułowanych w pobliżu siedzib sądów okręgowych na terenie całego kraju umieszczone zostały plakaty z postacią w todze z niebieskim żabotem i hasłem „Radca Prawny. Pomoc Obrona Zaufanie” (patrz zdjęcia). Billboardy będą eksponowane do września.

Kampania KRRP

Kampania KRRP

źródło: Materiały Prasowe

Bieżące działania są elementem kampanii, którą władze krajowe samorządu prowadzą od kilku lat i która, w założeniu, ma promować zawód radcy w związku z uzyskaniem przez osoby wykonujące tę profesję możliwości obron karnych oraz w związku z pracami nad ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej. Od strony wizualnej zawieszone niedawno billboardy nawiązują do tych wykorzystywanych w 2014 r.

Kampania KRRP

Kampania KRRP

źródło: Materiały Prasowe

Na pytanie o to, czy nowa odsłona kampania KRRP została w jakiś sposób zgrana lub powiązana z zakrojoną na szeroką skalę, trwającą właśnie akcją stołecznej OIRP, mec. Barbara Kras odpowiedziała nam, iż lokalne przedsięwzięcia poszczególnych izb „ stanowią dopełnienie kampanii centralnej”.

Komentarz redaktor Ewy Szadkowskiej czytaj TUTAJ.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.