Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

KRRP postawiła na telewizję

16.07.2015, 13:39; Aktualizacja: 16.07.2015, 14:00
 • Wyślij
 • Drukuj

Widzowie niektórych kanałów kablowych mieli niedawno szansę obejrzeć 10-sekundowe spoty promujące zawód radcy prawnego.

Reklama

Jak podkreśla sekretarz Krajowej Rady Radców Prawnych Barbara Kras, samorząd radcowski po raz pierwszy w historii zdecydował się na tak szeroko zakrojoną kampanię promocyjną w telewizji. Trwała ona dwa tygodnie, a krótkie spoty – animacje pojawiły się m.in. w stacji Polsat News, BBC Lifestyle, CBS Europe i kilku kanałach sportowych. Prócz tego w czerwcu na nośnikach reklamowych usytułowanych w pobliżu siedzib sądów okręgowych na terenie całego kraju umieszczone zostały plakaty z postacią w todze z niebieskim żabotem i hasłem „Radca Prawny. Pomoc Obrona Zaufanie” (patrz zdjęcia). Billboardy będą eksponowane do września.

Kampania KRRP

Kampania KRRP

źródło: Materiały Prasowe

Bieżące działania są elementem kampanii, którą władze krajowe samorządu prowadzą od kilku lat i która, w założeniu, ma promować zawód radcy w związku z uzyskaniem przez osoby wykonujące tę profesję możliwości obron karnych oraz w związku z pracami nad ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej. Od strony wizualnej zawieszone niedawno billboardy nawiązują do tych wykorzystywanych w 2014 r.

Kampania KRRP

Kampania KRRP

źródło: Materiały Prasowe

Na pytanie o to, czy nowa odsłona kampania KRRP została w jakiś sposób zgrana lub powiązana z zakrojoną na szeroką skalę, trwającą właśnie akcją stołecznej OIRP, mec. Barbara Kras odpowiedziała nam, iż lokalne przedsięwzięcia poszczególnych izb „ stanowią dopełnienie kampanii centralnej”.

Komentarz redaktor Ewy Szadkowskiej czytaj TUTAJ.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.