Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nadzwyczajne posiedzenie KRRP

24.07.2015, 09:41; Aktualizacja: 24.07.2015, 09:42

Gremium zdecyduje, czy przedstawiciele samorządu pozostaną w grupie pracującej nad projektami nowych rozporządzeń o opłatach za czynności radców prawnych i adwokatów.

Reklama

Nadzwyczajne posiedzenie, planowane na 30 lipca 2015 r., zwołał prezes KRRP Dariusz Sałajewski. Porządek obrad zawiera tylko jeden punkt - informację o przebiegu prac grupy eksperckiej oraz zajęcie stanowiska wobec ich dotychczasowych rezultatów.
Prace grupy eksperckiej miały zakończyć się do 31 lipca. We środę swoich przedstawicieli wycofało prezydium NRA uważając, że całe przedsięwzięcie jest propagandową zagrywką ministra sprawiedliwości i nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jak zapewnia samorzad radców, adwokaci nie konsultowali z nim swojej decyzji.


Pozostało jeszcze 16% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.