Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcy: nie odchodzimy od rozmów z ministrem sprawiedliwości

30.07.2015, 18:20; Aktualizacja: 30.07.2015, 18:38

Taka decyzja zapadła na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu Krajowej Rady Radców Prawnych. Poświęcone było ono omówieniu rezultatów dotychczasowych prac nad zmianą przepisów dotyczących wynagrodzeń prawników, jakie prowadzone są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodzi o nienowelizowane od 13 lat rozporządzenie regulujące wysokość stawek za prowadzenie spraw z urzędu i wyboru, które - jak podkreślają prawnicy - nie przystaje do dzisiejszych realiów.

Reklama

W przeciwieństwie do Naczelnej Rady Adwokackiej, która w zeszłym tygodniu odeszła od stołu negocjacyjnego, podkreślając, że działania resortu w zakresie zmiany taks są pozorne, radcy na to się nie zdecydowali. Powód? - Nie wydarzyło się nic takiego, co by wskazywało, że powinniśmy się zachować w sposób podobny, do przedstawicieli NRA. Wręcz przeciwnie, zaawansowanie prac przemawia za tym, aby je kontynuować - mówił podczas konferencji prasowej Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Podkreślając przy tym, że inna decyzja samorządu radcowskiego spowodowałaby, że "plon dotychczasowych prac" zostałby zaprzepaszczony.


Pozostało jeszcze 58% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.