Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcy: nie odchodzimy od rozmów z ministrem sprawiedliwości

30.07.2015, 18:20; Aktualizacja: 30.07.2015, 18:38

Taka decyzja zapadła na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu Krajowej Rady Radców Prawnych. Poświęcone było ono omówieniu rezultatów dotychczasowych prac nad zmianą przepisów dotyczących wynagrodzeń prawników, jakie prowadzone są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodzi o nienowelizowane od 13 lat rozporządzenie regulujące wysokość stawek za prowadzenie spraw z urzędu i wyboru, które - jak podkreślają prawnicy - nie przystaje do dzisiejszych realiów.

Reklama

W przeciwieństwie do Naczelnej Rady Adwokackiej, która w zeszłym tygodniu odeszła od stołu negocjacyjnego, podkreślając, że działania resortu w zakresie zmiany taks są pozorne, radcy na to się nie zdecydowali. Powód? - Nie wydarzyło się nic takiego, co by wskazywało, że powinniśmy się zachować w sposób podobny, do przedstawicieli NRA. Wręcz przeciwnie, zaawansowanie prac przemawia za tym, aby je kontynuować - mówił podczas konferencji prasowej Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Podkreślając przy tym, że inna decyzja samorządu radcowskiego spowodowałaby, że "plon dotychczasowych prac" zostałby zaprzepaszczony.


Pozostało jeszcze 58% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.