Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

24 sukcesy prezesa Sałajewskiego

26.08.2015, 09:49; Aktualizacja: 26.08.2015, 09:51

Na półmetku swojej kadencji szef samorządu radców prawnych w liście do dziekanów izb oraz delegatów prezentuje swój dotychczasowy dorobek i prosi o uwagi.

Reklama

Jak sam w piśmie daje do zrozumienia, niektóre dokonania obecnych władz samorządu mogły ujść uwadze adresatów, dlatego warto je uwypuklić. Wśród osiągnięć pierwszych kilkunastu miesięcy swoich rządów Dariusz Sałajewski wymienia m.in. uchwalenie nowego kodeksu etyki radców prawnych, uregulowanie w sposób oczekiwany przez samorząd kwestii postępowań dyscyplinarnych, poszerzenie uprawnień radców o możliwość reprezentowania stron przed Urzędem Patentowym RP w określonej ustawowo grupie spraw, uchwalenie przez Sejm ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej czy też powrót do wydawania czasopisma naukowego, tj. „Zeszytów naukowych”.


Pozostało jeszcze 13% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.