Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

24 sukcesy prezesa Sałajewskiego

26.08.2015, 09:49; Aktualizacja: 26.08.2015, 09:51

Na półmetku swojej kadencji szef samorządu radców prawnych w liście do dziekanów izb oraz delegatów prezentuje swój dotychczasowy dorobek i prosi o uwagi.

Reklama

Jak sam w piśmie daje do zrozumienia, niektóre dokonania obecnych władz samorządu mogły ujść uwadze adresatów, dlatego warto je uwypuklić. Wśród osiągnięć pierwszych kilkunastu miesięcy swoich rządów Dariusz Sałajewski wymienia m.in. uchwalenie nowego kodeksu etyki radców prawnych, uregulowanie w sposób oczekiwany przez samorząd kwestii postępowań dyscyplinarnych, poszerzenie uprawnień radców o możliwość reprezentowania stron przed Urzędem Patentowym RP w określonej ustawowo grupie spraw, uchwalenie przez Sejm ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej czy też powrót do wydawania czasopisma naukowego, tj. „Zeszytów naukowych”.


Pozostało jeszcze 13% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.