Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niebieski Parasol bez rekordu i bez nazwiska prezydenta

28.09.2015, 23:57; Aktualizacja: 28.09.2015, 23:57

Z bezpłatnej porady skorzystało blisko 6,3 tys. osób, o ponad 2 tys. mniej niż rok temu.

Reklama

W trwającej w dniach 14-19 września 6. edycji akcji pro bono samorządu radcowskiego wzięło udział 1007 radców prawnych i 161 aplikantów, którzy udzielili ponad 6 tys. porad. Tradycyjnie już osoby korzystające ze wsparcia radziły się przede wszystkim w sprawach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, a także w kwestiach spadkowych.
Mniejsze zainteresowanie akcją można tłumaczyć m.in. tym, że w tym roku po raz pierwszy została ona podzielona na dwie odsłony (poprzedni „parasol” miał miejsce w kwietniu). Dodatkowo w mediach „przykryły” ją doniesienia dotyczące systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, który ma ruszyć z początkiem 2016 r.

Pewną ciekawostką jest to, iż wrześniowemu Niebieskiemu Parasolowi ponownie patronował prezydent RP, tyle że... nie wiadomo który. O ile na zeszłorocznych a także kwietniowych plakatach widniało imię i nazwisko głowy państwa, we wrześniu – już nie. Akcji nie było też w oficjalnym zestawieniu odbywających się we wrześniu przedsięwzięć, którym honorowo patronował Andrzej Duda.


Pozostało jeszcze 31% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.