Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niebieski Parasol bez rekordu i bez nazwiska prezydenta

28.09.2015, 23:57; Aktualizacja: 28.09.2015, 23:57

Z bezpłatnej porady skorzystało blisko 6,3 tys. osób, o ponad 2 tys. mniej niż rok temu.

Reklama

W trwającej w dniach 14-19 września 6. edycji akcji pro bono samorządu radcowskiego wzięło udział 1007 radców prawnych i 161 aplikantów, którzy udzielili ponad 6 tys. porad. Tradycyjnie już osoby korzystające ze wsparcia radziły się przede wszystkim w sprawach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, a także w kwestiach spadkowych.
Mniejsze zainteresowanie akcją można tłumaczyć m.in. tym, że w tym roku po raz pierwszy została ona podzielona na dwie odsłony (poprzedni „parasol” miał miejsce w kwietniu). Dodatkowo w mediach „przykryły” ją doniesienia dotyczące systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, który ma ruszyć z początkiem 2016 r.

Pewną ciekawostką jest to, iż wrześniowemu Niebieskiemu Parasolowi ponownie patronował prezydent RP, tyle że... nie wiadomo który. O ile na zeszłorocznych a także kwietniowych plakatach widniało imię i nazwisko głowy państwa, we wrześniu – już nie. Akcji nie było też w oficjalnym zestawieniu odbywających się we wrześniu przedsięwzięć, którym honorowo patronował Andrzej Duda.


Pozostało jeszcze 31% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.