Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sylwia Spurek - feministka

Paulina Szewioła06.11.2015, 00:00

Chcę zmieniać rzeczywistość, i to w sposób systemowy – deklaruje mec. Sylwia Spurek, od niedawna zastępczyni rzecznika praw obywatelskich ds. równego traktowania.

Reklama

Sama podkreśla, że od kiedy pamięta, miała zdolność dostrzegania niesprawiedliwości, zwłaszcza tych, które są wynikiem dyskryminacji. Dlatego już na IV roku studiów prawniczych zaangażowała się we współpracę z łódzkim oddziałem Centrum Praw Kobiet. W ramach tej organizacji świadczyła pomoc kobietom – ofiarom przemocy w rodzinie. Już wtedy zrozumiała, że do poprawy sytuacji niezbędne są przede wszystkim zmiany w prawie. Jednocześnie zdecydowała, że pracę magisterską poświęci problematyce udziału organizacji kobiecych w postępowaniu cywilnym.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.