Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcowie organizują konkurs wiedzy o prawie dla uczniów

23.02.2016, 12:52; Aktualizacja: 23.02.2016, 13:39
 • Wyślij
 • Drukuj

Konkurs jest częścią programu edukacyjnego "Szkoła bliższa prawu".

Reklama

- Zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w projekcie – mówi dr Krystyna Babiak – dyrektor Centrum Edukacji Prawnej KRRP. – Naszym celem jest między innymi wszechstronne działanie na rzecz poszerzania i pogłębiania wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży. Zależy nam również na kształtowaniu postaw obywatelskich wśród młodego pokolenia Polaków – podkreśla dr Krystyna Babiak.

Konkurs odbywać się będzie w trzech etapach. Etap pierwszy, który zaplanowano na 30 marca, składać się będzie z części pisemnej oraz wypowiedzi ustnej przed komisją szkolną.

Do etapu okręgowego zakwalifikuje się 3 najlepszych uczniów z danej placówki. Etap okręgowy zostanie zorganizowany 27 kwietnia w siedzibach okręgowych izb radców prawnych. Uczniowie rozwiążą zadanie pisemne, a następnie wezmą udział w części ustnej.

Etap trzeci – centralny odbędzie się w Warszawie 17 i 18 maja. Polegał będzie na wypowiedzi ustnej przed komisją centralną.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych z siedzibą w Poznaniu. 

Szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie do 14 marca 2016 r.

Lista regionalnych koordynatorów oraz szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia znajdują się na stronie www.centrumedukacjiprawnej.pl.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.