Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcowie organizują konkurs wiedzy o prawie dla uczniów

23.02.2016, 12:52; Aktualizacja: 23.02.2016, 13:39
 • Wyślij
 • Drukuj

Konkurs jest częścią programu edukacyjnego "Szkoła bliższa prawu".

Reklama

- Zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w projekcie – mówi dr Krystyna Babiak – dyrektor Centrum Edukacji Prawnej KRRP. – Naszym celem jest między innymi wszechstronne działanie na rzecz poszerzania i pogłębiania wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży. Zależy nam również na kształtowaniu postaw obywatelskich wśród młodego pokolenia Polaków – podkreśla dr Krystyna Babiak.

Konkurs odbywać się będzie w trzech etapach. Etap pierwszy, który zaplanowano na 30 marca, składać się będzie z części pisemnej oraz wypowiedzi ustnej przed komisją szkolną.

Do etapu okręgowego zakwalifikuje się 3 najlepszych uczniów z danej placówki. Etap okręgowy zostanie zorganizowany 27 kwietnia w siedzibach okręgowych izb radców prawnych. Uczniowie rozwiążą zadanie pisemne, a następnie wezmą udział w części ustnej.

Etap trzeci – centralny odbędzie się w Warszawie 17 i 18 maja. Polegał będzie na wypowiedzi ustnej przed komisją centralną.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych z siedzibą w Poznaniu. 

Szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie do 14 marca 2016 r.

Lista regionalnych koordynatorów oraz szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia znajdują się na stronie www.centrumedukacjiprawnej.pl.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.