Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jak założyć kancelarię i nie utonąć w długach

01.04.2016, 00:46; Aktualizacja: 01.04.2016, 00:48

Radca prawny Michał Paprocki: Decydując o wyborze wspólnika powinniśmy przede wszystkim ocenić, czy uzupełniamy się zdolnościami merytorycznymi, kompetencjami w zarządzaniu organizacją i finansami, a w końcu – umiejętnościami w sprzedaży usług. Dwóch świetnych merytorycznie prawników, którzy nie wiedzą, jak pozyskiwać klientów i zarządzać organizacją, to słaba drużyna.

Reklama

Ewa Maria Radlińska: Wyniki egzaminu radcowskiego i adwokackiego wkrótce. I wielu szczęśliwcom przyjdzie do głowy naturalna w takiej sytuacji myśl: zakładamy kancelarię. Korporacje prawnicze nie pomagają utrzymać entuzjazmu na wysokim poziomie i mówią: na rynku jest przesyt, prawnicy nie mają na opłacenie ZUS. Ale czy ktokolwiek widział umierającego z głodu prawnika?


Pozostało jeszcze 91% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.