Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcowski konkurs popularny wśród młodzieży

04.04.2016, 12:00; Aktualizacja: 04.04.2016, 12:19
 • Wyślij
 • Drukuj

Blisko 1800 uczniów ze 180 szkół wzięło udział w konkursie wiedzy o prawie organizowanym przez samorząd radcowski.

Reklama

I etap konkursu odbył się 30 marca. Największą popularnością cieszył się w woj. dolnośląskim, wielkopolskim, świętokrzyskim i śląskim.

- Kolejne etapy (wojewódzkie i centralny) odbędą się w najbliższych miesiącach - informuje rzecznik prasowy KRRP Stefa Mucha.

Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych organizuje konkurs po raz pierwszy w ramach programu „Szkoła bliższa prawu”.

PS/źródło: KIRP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.