Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Minister wstawia się za odwołanym radcą prawnym

24.05.2016, 11:11; Aktualizacja: 24.05.2016, 11:31
 • Wyślij
 • Drukuj

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaskarżył do Sądu Najwyższego uchwałę Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie odwołującą z funkcji wicedziekana Arkadiusza Kopera - poinformowała "Rzeczpospolita".

Reklama

Przypomnijmy, że jakiś czas temu mec. Arkadiusz Koper na łamach prasy zgłosił zastrzeżenia wobec wystąpienia wiceprezesa KRRP Arkadiusza Berezy przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie dotyczącej ustawy o TK. Wielu radców odebrało wypowiedź wicedziekana jako wyraz poparcia dla działań PiS.

Choć prawnik tłumaczył potem, że była to jego osobista opinia, w świat przebił się komunikat, iż warszawska izba radców nie widzi problemu w całym sporze wokół TK. W efekcie mec. Koper stracił posadę wicedziekana ( więcej o sprawie czytaj TUTAJ). 

Jak informuje "Rzeczpospolita" były wiceszef stołecznej izby może zostać zrehabilitowany. Minister sprawiedliwości zwrócił się bowiem do Sądu Najwyższego o uchylenie uchwały samorządu radcowskiego w jego sprawie. Szef resortu  twierdzi, że w tym przypadku doszło do naruszenia prawa i wewnętrznych przepisów samorządu radców prawnych.

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.