Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rozpoczęły się wybory władz w izbach radcowskich

02.06.2016, 12:40; Aktualizacja: 02.06.2016, 13:07
 • Wyślij
 • Drukuj

W OIRP w Bydgoszczy odbyło się zgromadzenie, w trakcie którego wybrano nowe organy tej izby.

Reklama

Funkcję dziekana objął radca prawny Michał Rościszewski, który uzyskał 122 głosy spośród 157. Od 2010 roku pełnił on funkcję wicedziekana w izbie bydgoskiej, a na szczeblu krajowym był i jest członkiem Komitetu Zagranicznego KRRP.

Zgromadzenie wybrało też stałego członka KRRP z tamtejszej izby. Został nim radca prawny Zbigniew Pawlak – dotychczasowy dziekan Rady OIRP.

Bydgoskie zgromadzenie było pierwszym, w trakcie którego dokonano wyboru nowych władz samorządu na kolejną kadencję.

PS/źródło: KRRP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.