Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Włodzimierz Chróścik pozostaje dziekanem OIRP w Warszawie

15.06.2016, 07:05; Aktualizacja: 15.06.2016, 09:52
 • Wyślij
 • Drukuj

Tak zdecydowali uczestnicy zgromadzenia, które odbyło się 14 czerwca w stolicy.

Reklama

Zaskoczenia nie było, bo w ciągu minionej kadencji mec. Chróścik umocnił swoją pozycję w samorządzie, na co wpłynęła m.in. udana akcja marketingowa izby. W konsekwencji nie znalazł się chętny, by zmierzyć się z dotychczasowym dziekanem w wyborach. Podczas zgromadzenia mec. Chróścik otrzymał 306 głosów, znacznie poprawiając swój wynik sprzed trzech lat (w końcu mamy piłkarskie Euro, więc sportowe skojarzenia są jak najbardziej uzasadnione). W 2013 r. zwycięstwo zapewniło Chróścikowi poparcie 165 delegatów, wówczas jednak prawnik miał silnego konkurenta w postaci mec. Józefa Palinki (który zebrał 81 głosów.).

Włodzimierz Chróścik ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim, jest też absolwentem podyplomowych studiów menadżerskich na Wydziale Zarządzania UW. Aplikację radcowską ukończył w 2005 r. Od dwóch lat jest stałym bywalcem Rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników Dziennika Gazety Prawnej. W ostatnim zestawieniu uplasował się na 38. pozycji.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.