Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Włodzimierz Chróścik pozostaje dziekanem OIRP w Warszawie

15.06.2016, 07:05; Aktualizacja: 15.06.2016, 09:52
 • Wyślij
 • Drukuj

Tak zdecydowali uczestnicy zgromadzenia, które odbyło się 14 czerwca w stolicy.

Reklama

Zaskoczenia nie było, bo w ciągu minionej kadencji mec. Chróścik umocnił swoją pozycję w samorządzie, na co wpłynęła m.in. udana akcja marketingowa izby. W konsekwencji nie znalazł się chętny, by zmierzyć się z dotychczasowym dziekanem w wyborach. Podczas zgromadzenia mec. Chróścik otrzymał 306 głosów, znacznie poprawiając swój wynik sprzed trzech lat (w końcu mamy piłkarskie Euro, więc sportowe skojarzenia są jak najbardziej uzasadnione). W 2013 r. zwycięstwo zapewniło Chróścikowi poparcie 165 delegatów, wówczas jednak prawnik miał silnego konkurenta w postaci mec. Józefa Palinki (który zebrał 81 głosów.).

Włodzimierz Chróścik ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim, jest też absolwentem podyplomowych studiów menadżerskich na Wydziale Zarządzania UW. Aplikację radcowską ukończył w 2005 r. Od dwóch lat jest stałym bywalcem Rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników Dziennika Gazety Prawnej. W ostatnim zestawieniu uplasował się na 38. pozycji.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.