Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcowie urażeni aluzją do Bieruta

18.08.2016, 11:30; Aktualizacja: 18.08.2016, 12:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Prezes KIRP Dariusz Sałajewski, odnosząc się do tekstu z tygodnika Prawnik, zarzucił jego autorce nadmiar emocji i wyrażanie zniesławiających radców opinii.

Reklama

"Tylko nadmiarem emocji – daleki jestem bowiem od zarzucania Pani Redaktor złej woli - można próbować tłumaczyć pochopną, krzywdzącą i wręcz zniesławiającą środowisko i samorząd radcowski aluzję, którą posłużyła się E. Szadkowska w końcowej części swojej publikacji".

Chodzi o opublikowany 16 sierpnia na łamach tygodnika Prawnik i portalu Prawnik.pl tekst "Kto w samorządzie radców prawnych tęskni za cenzurą". Jego autorka, red. Ewa Szadkowska, opisując niedawne próby cenzury krytycznych opinii na temat kierownictwa korporacji radcowskiej, przypomniała przywoływane przez starszych prawników powiedzenie "adwokaci są od Bolesława Chrobrego, a radcowie też od Bolesława, ale Bieruta”.

Prezes KIRP uznał,że ta aluzja narusza dobra osobiste radców prawnych i jest świadectwem braku "chłodnego oka", którego należy wymagać od dziennikarzy. Od redakcji DGP oczekuje zaś podjęcia "działań, które nie tylko zapobiegną podobnym naruszeniom dobrego imienia radców prawnych i samorządu radców prawnych w przyszłości, ale i w zwyczajowo przyjętej formie odniosą się do wskazanej na wstępie publikacji".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.