Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcowie urażeni aluzją do Bieruta

18.08.2016, 11:30; Aktualizacja: 18.08.2016, 12:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Prezes KIRP Dariusz Sałajewski, odnosząc się do tekstu z tygodnika Prawnik, zarzucił jego autorce nadmiar emocji i wyrażanie zniesławiających radców opinii.

Reklama

"Tylko nadmiarem emocji – daleki jestem bowiem od zarzucania Pani Redaktor złej woli - można próbować tłumaczyć pochopną, krzywdzącą i wręcz zniesławiającą środowisko i samorząd radcowski aluzję, którą posłużyła się E. Szadkowska w końcowej części swojej publikacji".

Chodzi o opublikowany 16 sierpnia na łamach tygodnika Prawnik i portalu Prawnik.pl tekst "Kto w samorządzie radców prawnych tęskni za cenzurą". Jego autorka, red. Ewa Szadkowska, opisując niedawne próby cenzury krytycznych opinii na temat kierownictwa korporacji radcowskiej, przypomniała przywoływane przez starszych prawników powiedzenie "adwokaci są od Bolesława Chrobrego, a radcowie też od Bolesława, ale Bieruta”.

Prezes KIRP uznał,że ta aluzja narusza dobra osobiste radców prawnych i jest świadectwem braku "chłodnego oka", którego należy wymagać od dziennikarzy. Od redakcji DGP oczekuje zaś podjęcia "działań, które nie tylko zapobiegną podobnym naruszeniom dobrego imienia radców prawnych i samorządu radców prawnych w przyszłości, ale i w zwyczajowo przyjętej formie odniosą się do wskazanej na wstępie publikacji".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.