Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcowie wybrali nowego prezesa

03.11.2016, 23:22; Aktualizacja: 03.11.2016, 23:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Samorządem po raz kolejny pokieruje Maciej Bobrowicz. Jego kandydaturę poparło 165 delegatów na 316, którzy oddali ważne głosy.

Reklama

Bobrowicz wraca na fotel prezesa po kadencji przerwy. Szefował już bowiem samorządowi w latach 2007-2010 oraz 2010-2013.

Zdecydował się na powrót, bo - jak mówi - uznał że w centrali źle się dzieje.

- Byliśmy skuteczni, bo byliśmy razem. I to jest powód dla którego chcę wrócić - mówił do delegatów. Przypominając sukcesy z czasów swej kadencji.

Jego program składał się z 10 punktów. Zdaniem Bobrowicza radcowie muszą aktywnie uczestniczyć w debacie publicznej dotyczącej wymiaru sprawiedliwości. Bronić swej niezależności, a także dążyć do utrzymania odrębności swej profesji. - Jakiekolwiek działania w kierunku unifikacji zawodów radcy prawnego i adwokata powinny być wyłącznie konsekwencją decyzji obu samorządów - podkreślał Bobrowicz w swoim wystąpieniu.

Wybór prezesa z uwagi na problemu techniczne trwał do późnych godzin nocnych. Jutro krajowy zjazd wybierze członków rady, głównego rzecznika dyscyplinarnego, sędziów Wyższego Sądu Dyscyplinarnego oraz członków Wyższej Komisji Rewizyjnej.

Anna Krzyżanowska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.