Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zgrzyt na linii KRS – ministerstwo w sprawie zaskarżenia do TK nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych

10.03.2015, 00:02; Aktualizacja: 10.03.2015, 11:17

Resort sprawiedliwości opublikował na swojej stronie komunikat, w którym zarzuca KRS, że nie podała informacji o „zdaniach odrębnych” zgłoszonych w głosowaniu nad zwróceniem się do prezydenta o skierowanie spornych przepisów do TK. A według przeciwników apelu stanowisko KRS wobec ustawy jest błędne.

Reklama

Wprawdzie pod kontrowersyjnym komunikatem na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości podpisany jest jedynie „Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji”, ale z informacji przekazanych przez resort wynika, że powstał on z inicjatywy tych członków Krajowej Rady Sądownictwa, którzy zagłosowali przeciwko apelowi do prezydenta. Oprócz ministra Cezarego Grabarczyka znaleźli się wśród nich wszyscy zasiadający w radzie senatorowie (Piotr Zientarski i Grażyna Sztark) i posłowie (Jan Bury, Sławomir Kopyciński i Witold Pahl). Jak nieoficjalnie dowiedział się Prawnik.pl, jedyną osobą, która wstrzymała się od głosu nad uchwałą był sam przewodniczący rady prof. Roman Hauser.


Pozostało jeszcze 57% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.