Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zgrzyt na linii KRS – ministerstwo w sprawie zaskarżenia do TK nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych

10.03.2015, 00:02; Aktualizacja: 10.03.2015, 11:17

Resort sprawiedliwości opublikował na swojej stronie komunikat, w którym zarzuca KRS, że nie podała informacji o „zdaniach odrębnych” zgłoszonych w głosowaniu nad zwróceniem się do prezydenta o skierowanie spornych przepisów do TK. A według przeciwników apelu stanowisko KRS wobec ustawy jest błędne.

Reklama

Wprawdzie pod kontrowersyjnym komunikatem na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości podpisany jest jedynie „Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji”, ale z informacji przekazanych przez resort wynika, że powstał on z inicjatywy tych członków Krajowej Rady Sądownictwa, którzy zagłosowali przeciwko apelowi do prezydenta. Oprócz ministra Cezarego Grabarczyka znaleźli się wśród nich wszyscy zasiadający w radzie senatorowie (Piotr Zientarski i Grażyna Sztark) i posłowie (Jan Bury, Sławomir Kopyciński i Witold Pahl). Jak nieoficjalnie dowiedział się Prawnik.pl, jedyną osobą, która wstrzymała się od głosu nad uchwałą był sam przewodniczący rady prof. Roman Hauser.


Pozostało jeszcze 57% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.