Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokuratura zajmie się awatarem sędziego Łączewskiego

08.04.2015, 13:10; Aktualizacja: 08.04.2015, 13:32

Warszawski sąd rejonowy chce ścigania osób, które w mediach społecznościowych podszywają się pod sędziego Wojciecha Łączewskiego, który skazał byłego szefa CBA.

Reklama

Twórcy fałszywych profili sędziego zamieścili w portalach społecznościowych wpisy sugerujące, że wyrok w sprawie afery gruntowej zapadł na zlecenie polityczne. Mimo że konta zostały niezwłocznie usunięte, prezes warszawskiego sądu rejonowego złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Jak poinformowała PAP, na razie wszczęte zostało postępowanie sprawdzające.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.