Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Miliony na nowych sędziów TSUE

15.04.2015, 14:45; Aktualizacja: 15.04.2015, 23:26

Podwojenie liczby sędziów Sądu Ogólnego wchodzącego w skład trybunału luksemburskiego będzie kosztowało UE dodatkowe 20 mln euro rocznie. Każdy z 28 nowych członków TSUE otrzyma wynagrodzenie w wysokości 200 tys. euro rocznie.

Reklama

Od października 2015 r. liczba sędziów trybunału w Luksemburgu wzrośnie z 28 do 56. Nowi członkowie będą dołączać do jego składu w trzech etapach, przy czym pierwsi, wyselekcjonowani drogą losowania, rozpoczną pracę już za pół roku. Oprócz pensji w wysokości 220 tys. euro rocznie każdy z nich oddzielnie dostanie pewną pulę środków na utrzymanie.


Pozostało jeszcze 57% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.