Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Janusz Sulima: Trzeba poprawić komunikację sędziów z mediami

20.04.2015, 07:20; Aktualizacja: 20.04.2015, 07:25

Nie jest tak, że sędziowie nie mają żadnego wpływu na kształtowanie wizerunku wymiaru sprawiedliwości. To od nas przecież zależy zachowanie kultury i powagi na sali rozpraw. Im mniej „wpadek”, tym mniej okazji do czynienia różnych złośliwości pod naszym adresem – mówi Janusz Sulima, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Reklama

Paulina Szewioła: Prof. Roman Hauser, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa podczas ubiegłorocznej debaty DGP powiedział, że rzecznicy poszczególnych sądów są najczęściej przypadkowi i boją się kontaktu z prasą. Co pan na to?

Janusz Sulima, sędzia, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Białymstoku: Nie mnie oceniać czy jestem osobą przypadkową, czy też nie. Przed objęciem funkcji rzecznika prasowego Sądu Apelacyjnego w Białymstoku miałem wielokrotnie styczność z mediami. Pracując jeszcze w sądzie okręgowym pomagałem ówczesnemu rzecznikowi w jego obowiązkach. Często orzekałem też w sprawach, którymi interesowali się dziennikarze. Uczestniczyłem również w wielu szkoleniach dedykowanym rzecznikom prasowym, gdzie duży nacisk kładziony jest na zajęcia warsztatowe. To wszystko obecnie bardzo mi się przydaje.


Pozostało jeszcze 82% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.