Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Janusz Sulima: Trzeba poprawić komunikację sędziów z mediami

20.04.2015, 07:20; Aktualizacja: 20.04.2015, 07:25

Nie jest tak, że sędziowie nie mają żadnego wpływu na kształtowanie wizerunku wymiaru sprawiedliwości. To od nas przecież zależy zachowanie kultury i powagi na sali rozpraw. Im mniej „wpadek”, tym mniej okazji do czynienia różnych złośliwości pod naszym adresem – mówi Janusz Sulima, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Reklama

Paulina Szewioła: Prof. Roman Hauser, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa podczas ubiegłorocznej debaty DGP powiedział, że rzecznicy poszczególnych sądów są najczęściej przypadkowi i boją się kontaktu z prasą. Co pan na to?

Janusz Sulima, sędzia, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Białymstoku: Nie mnie oceniać czy jestem osobą przypadkową, czy też nie. Przed objęciem funkcji rzecznika prasowego Sądu Apelacyjnego w Białymstoku miałem wielokrotnie styczność z mediami. Pracując jeszcze w sądzie okręgowym pomagałem ówczesnemu rzecznikowi w jego obowiązkach. Często orzekałem też w sprawach, którymi interesowali się dziennikarze. Uczestniczyłem również w wielu szkoleniach dedykowanym rzecznikom prasowym, gdzie duży nacisk kładziony jest na zajęcia warsztatowe. To wszystko obecnie bardzo mi się przydaje.


Pozostało jeszcze 82% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.