Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

"Iustitia" zgłosiła swój udział w postępowaniu przed TK

11.05.2015, 11:00; Aktualizacja: 11.05.2015, 11:48

"Iustitii" zależy na wzięciu udziału w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym wszczętym z inicjatywy prezydenta. Chodzi o prewencyjne zbadanie zgodności z konstytucją niektórych przepisów ostatniej nowelizacji prawa o ustroju sądów powszechnych.

Reklama

Prezydent zaskarżył przepisy, które bezpośrednio dotykają praw obywatelskich tj. związane są z nieograniczonym dostępem ministra sprawiedliwości do danych zawartych w dokumentach sądowych i aktach spraw.


Pozostało jeszcze 52% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.