Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Konferencja o warunkach pracy sędziego

16.06.2015, 11:47; Aktualizacja: 17.06.2015, 16:21

W siedzibie NSA 16 czerwca odbyła się organizowana przez Stowarzyszenie "Iustitia" konferencja pod hasłem "Czas pracy i warunki pracy sędziego".

Reklama

Wydarzenie miało zwrócić uwagę na często pomijany w reformach służących usprawnieniu wymiaru sprawiedliwości problem wymiaru zadań oraz czasu pracy sędziego. Wystąpienia prelegentów poruszają m.in. kwestię warunków pracy w sądach rejonowych, relacji między efektywnością wymiaru sprawiedliwości a czasem pracy sędziów i podziału czynności między urzędników sędziów. Wśród uczestników konferencji znalazła się m.in. sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Teresa Liszcz, sędzia Sądu Najwyższego Katarzyna Gonera oraz sędzia NSA Małgorzata Niezgódka-Medek.


Pozostało jeszcze 14% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.