Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędzia: Proces kontradyktoryjny poprawi wizerunek sądów

Ewa Maria Radlińska22.06.2015, 07:02; Aktualizacja: 22.06.2015, 07:06

W przeciwieństwie do niektórych kolegów, ja bardzo kibicuję tej reformie. Nie mogłem dotąd zrozumieć powodów uprzywilejowania jednej ze stron w czasie procesu – mówi sędzia Rafał Puchalski.

Reklama

Ewa Maria Radlińska: Największą przeszkodą w kwestii, czy zmiana modelu postępowania karnego będzie udana, jest niezawisłość sędziowska – tak powiedział prof. Michał Królikowski, były minister sprawiedliwości, podczas niedawnej konferencji zorganizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką. Miał rację?


Pozostało jeszcze 90% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.