Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rośnie liczba dyscyplinarek sędziów

06.08.2015, 13:58; Aktualizacja: 06.08.2015, 14:49

W ubiegłym roku Sąd Najwyższy rozpoznał w sumie 70 spraw dyscyplinarnych sędziów. Dla porównania, rok wcześniej rozstrzygnął tylko 43 takie sprawy.

Reklama

Jak wynika z informacji o działalności Sądu Najwyższego w 2014 r., przedstawionej w tym tygodniu w Sejmie przez I prezes SN prof. Małgorzatę Gersdorf, podobnie jak w latach ubiegłych w 2014 r. odnotowano znaczący wzrost wpływających spraw (z 10 628 do 11 065). Wprawdzie mniej pracy niż w 2013 r. mieli sędziowie Izby Karnej, Izby Ubezpieczeń Społecznych oraz Izby Wojskowych, ale za to do Izby Cywilnej trafiło aż o ponad 600 spraw więcej niż rok wcześniej. Tradycyjnie przeważały wśród nich kasacje i skargi kasacyjne. Spadła natomiast liczba zagadnień prawnych rozpatrywanych przez SN (ze 194 do 166).


Pozostało jeszcze 26% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.