Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Gdański sąd rozpozna sprawę Amber Gold

17.08.2015, 13:09; Aktualizacja: 21.08.2015, 09:14

Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku Sądu Okręgowego w Gdańsku, który chciał, aby sprawę Amber Gold przekazano do zbadania innemu sądowi.

Reklama

SN uznał, że wniosek gdańskiego sądu jest niezasadny, gdyż w badanym przypadku nie zachodzi żadna z przesłanek określonych w art. 37 kodeksu postępowania karnego. Stanowi on, że do przeniesienia postępowania może dojść w sytuacji, gdy cały sąd jest niewłaściwy do orzekania albo gdy zachodzą uzasadnione obawy o bezstronne rozpoznanie sprawy przez sąd właściwy. SN podkreślił, że wyjątkowe zainteresowanie aferą ze strony opinii publicznej i mediów ani hipotetyczna obawa przed niekorzystnymi opiniami społeczeństwa nie tłumaczyłoby przekazania sprawy sądowi równorzędnemu.


Pozostało jeszcze 0% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.