Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędzia Łączewski nie zgadza się z decyzją prokuratury w swojej sprawie

08.09.2015, 14:27; Aktualizacja: 08.09.2015, 15:38
 • Wyślij
 • Drukuj

Sędzia Wojciech Łączewski zaskarżył decyzje prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie znieważających komentarzy i gróźb oraz podszywania się pod niego we wpisach sugerujących, że wyrok dotyczący byłych szefów CBA w sprawie afery gruntowej był na zlecenie.

Reklama

O zaskarżeniu tych decyzji poinformował we wtorek dziennikarza PAP sam sędzia Łączewski.  "Nie zamierzam odpuścić" - powiedział.

W sierpniu warszawska prokuratura okręgowa poinformowała, że z powodu niewykrycia sprawcy umorzono śledztwo w sprawie podszywania się pod sędziego Łączewskiego. Na podstawie danych przekazanych przez Facebooka nie udało się bowiem ustalić osoby, która założyła na nim fałszywy profil.

Inny wątek śledztwa dotyczył gróźb wobec sędziego, prezentowanych w internecie. Tutaj umorzono je z braku znamion przestępstwa.

PS/źródło: PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.