Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędzia Łączewski nie zgadza się z decyzją prokuratury w swojej sprawie

08.09.2015, 14:27; Aktualizacja: 08.09.2015, 15:38
 • Wyślij
 • Drukuj

Sędzia Wojciech Łączewski zaskarżył decyzje prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie znieważających komentarzy i gróźb oraz podszywania się pod niego we wpisach sugerujących, że wyrok dotyczący byłych szefów CBA w sprawie afery gruntowej był na zlecenie.

Reklama

O zaskarżeniu tych decyzji poinformował we wtorek dziennikarza PAP sam sędzia Łączewski.  "Nie zamierzam odpuścić" - powiedział.

W sierpniu warszawska prokuratura okręgowa poinformowała, że z powodu niewykrycia sprawcy umorzono śledztwo w sprawie podszywania się pod sędziego Łączewskiego. Na podstawie danych przekazanych przez Facebooka nie udało się bowiem ustalić osoby, która założyła na nim fałszywy profil.

Inny wątek śledztwa dotyczył gróźb wobec sędziego, prezentowanych w internecie. Tutaj umorzono je z braku znamion przestępstwa.

PS/źródło: PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.