Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niewykluczony kompromis w sprawie nowych sędziów TK

25.11.2015, 14:18; Aktualizacja: 25.11.2015, 14:56

Analiza prawna dotycząca zaprzysiężenia trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego jest już gotowa. Prezydent Andrzej Duda podejmie w tej sprawie decyzję po swoim powrocie z Chin. Taką deklarację złożył w radiu RMF FM minister w kancelarii prezydenta Andrzej Dera. Na pytanie, czy prezydent odbierze ślubowanie od sędziów, jeśli TK orzeknie, że ich wybór był zgodny z konstytucją, odpowiedział jedynie, że "prezydent szanuje wyroki trybunału".

Reklama

- Zakończyliśmy analizę prawną całej tej sytuacji. Pan prezydent po powrocie z Chin zapozna się z tą analizą i wówczas podejmie stosowne działania. - powiedział w RMF FM Dera, dodając, że prezydent może być gotowy do kompromisu w sprawie zaprzysiężenia sędziów TK.


Pozostało jeszcze 61% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.