Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędziowie TK wybrani przez PiS wkrótce zaczną orzekać

19.01.2016, 12:11; Aktualizacja: 19.01.2016, 15:24
 • Wyślij
 • Drukuj

27 stycznia przed Trybunałem Konstytucyjnym odbędzie się rozprawa w sprawie podziału gmin na okręgi wyborcze. Dwójka sędziów wybranych przez PiS ma w niej orzekać - donosi RMF FM.

Reklama

Mowa o Piotrze Pszczółkowskim i Julii Przyłębskiej. Dostali już ponoć akta sprawy P5/14.

Jak ustalił reporter RMF FM, sędziowie zostali też dopisani do składów orzekających w ponad 50 kolejnych sprawach.

Przypomnijmy, że pięciu nowych sędziów rekomendowanych przez PiS zostało wybranych przez Sejm i zaprzysiężonych w grudniu. Do tej pory jednak żaden z nich nie został dopuszczony do orzekania.

PS/źródło: RMF FM

Źródło:Media
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.