Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędziowie TK wybrani przez PiS wkrótce zaczną orzekać

19.01.2016, 12:11; Aktualizacja: 19.01.2016, 15:24
 • Wyślij
 • Drukuj

27 stycznia przed Trybunałem Konstytucyjnym odbędzie się rozprawa w sprawie podziału gmin na okręgi wyborcze. Dwójka sędziów wybranych przez PiS ma w niej orzekać - donosi RMF FM.

Reklama

Mowa o Piotrze Pszczółkowskim i Julii Przyłębskiej. Dostali już ponoć akta sprawy P5/14.

Jak ustalił reporter RMF FM, sędziowie zostali też dopisani do składów orzekających w ponad 50 kolejnych sprawach.

Przypomnijmy, że pięciu nowych sędziów rekomendowanych przez PiS zostało wybranych przez Sejm i zaprzysiężonych w grudniu. Do tej pory jednak żaden z nich nie został dopuszczony do orzekania.

PS/źródło: RMF FM

Źródło:Media
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.