Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Polskie władze poszły za daleko

21.01.2016, 10:20; Aktualizacja: 21.01.2016, 10:27

Prezydent niemieckiego sądu konstytucyjnego Andreas Vosskuhle stwierdził, że w polskim sporze o TK mamy do czynienia z "poruszeniem fundamentów".

Reklama

W wywiadzie dla publicznego radia Deutschlandfunk oraz telewizji Phoenix Vosskuhle prezydent Federalnego Trybunału Konstytucyjnego powiedział też, że cała sytuacja powinna stać się przedmiotem dyskusji między Polską a Komisją Europejską. - Wiele przemawia za tym, że Polskie władze mogły pójść o krok za daleko - przyznał. Wyraził także nadzieję, że rozpoczęty właśnie dialog między Warszawą a Brukselą doprowadzi do rozwiązania kryzysu. Podkreślił przy tym, że nie chodzi w nim o odmienne tradycje prawne, gdyż niezależne instytucje stojące na straży konstytucji są integralną częścią tożsamości europejskiej.


Pozostało jeszcze 0% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.