Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy dyrektor KSSiP

22.01.2016, 11:13; Aktualizacja: 22.01.2016, 11:20
 • Wyślij
 • Drukuj

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał 21 stycznia 2016 r. Małgorzatę Manowską na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie na okres 5 lat.

Reklama

Jej kandydatura została pozytywnie zaopiniowana przez Krajową Radę Sądownictwa i Krajową Radę Prokuratury.

Małgorzata Manowska jest sędzią Sądu Apelacyjnego w Warszawie. W 2007 r. pełniła również funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Prowadzi również zajęcia dydaktyczne na aplikacjach: radcowskiej i notarialnej. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu postępowania cywilnego.

Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1994 r. zdała egzamin sędziowski z wynikiem celującym. W 2004 r. uzyskała tytuł doktora nauk prawnych, a w 2011 r. – doktora habilitowanego.

PS/źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.