Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Członkowie KRS spotkają się z delegacją Komisji Weneckiej

03.02.2016, 11:50; Aktualizacja: 04.02.2016, 12:39
 • Wyślij
 • Drukuj

Głównym celem wizyty delegacji Komisji Weneckiej i spotkania z członkami Krajowej Rady Sądownictwa jest przygotowanie projektu opinii na temat nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Reklama

Spotkanie z delegacją Komisji Weneckiej odbędzie się 8 lutego 2016 r. o godz. 10.45 w siedzibie KRS.

Temu samemu tematowi będą poświęcone także rozmowy przedstawicieli Krajowej Rady Sądownictwa z komisarzem praw człowieka Rady Europy Nilsem Muižniekisem. Będą w nich uczestniczyli również przedstawiciele Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego.

To spotkanie odbędzie się z kolei 12 lutego 2016 r. w godz. 9.00 -11.00 w siedzibie Sądu Najwyższego.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.