Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy sędzia w Sądzie Najwyższym

12.02.2016, 14:52; Aktualizacja: 12.02.2016, 15:04
 • Wyślij
 • Drukuj

Do Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych SN dołączy sędzia Piotr Prusinowski.

Reklama

Sędzia Prusinowski jest doktorem nauk prawnych i adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od niemal 20 lat orzeka w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Przed przejściem do Sądu Najwyższego pracował w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku.

11 lutego prezydent Andrzej Duda do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego powołał w sumie 120 osób.

- Jeżeli chcemy, żeby polskie państwo było sprawiedliwe i silne, to wymiar sprawiedliwości musi być postrzegany przez obywateli jako jedna z najlepszych jego komórek – mówił prezydent wręczając nominacje sędziowskie.

PS/źródło: KPRP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.