Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zebrania przedstawicieli sędziów sądów apelacyjnych i okręgowych

02.03.2016, 11:59; Aktualizacja: 02.03.2016, 12:17
 • Wyślij
 • Drukuj

Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa zwołał na dziś zebrania przedstawicieli sędziów sądów apelacyjnych i okręgowych. Podczas spotkania mają zostać przedstawione sprawozdania za ostatnie dwa lata działalności KRS.

Reklama

Jak informuje rzecznik prasowy KRS sędzia Waldemar Żurek  w tym samym dniu przewidziane jest także zebranie przedstawicieli zgromadzeń ogólnych sędziów okręgów zwołane przez ministra sprawiedliwości.

Ma ono na celu wybór członka Krajowej Rady Sądownictwa w związku z upływem kadencji sędziego Krzysztofa Wojtaszka.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:sędzia
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.